Kozmetik Lensler

Hangi Renk Lense Nasıl Göz Makyajı Yapılır?

Göz veya lens renginize göre makyaj tonlamaları

Hangi Renk Lense Nasıl Göz Makyajı Yapılır?

Hangi Renk Lense Nasıl Göz Makyajı Yapılır Lensler hakkında ve hangi lense nasıl bir göz makyajı vs yakışır bildiklerimi size aktaracağım 🙂
İlk olarak benim kendi göz rengim koyu kahve ve hep mavi göz rengine aşık olmuşumdur…
Birde ben şu anlık -3.75 , -4.00 miyop birisiyim bu numara giderek artmakta ne zaman durur bilmem 🙂

Benim aklıma gelen ilk soru lens gözümde kuruluk yapar mı?

Kullanabilir miyim?

Takması zor mu gibi sorular ile doldu eminim birçok kişinin de top 3 te nasıl takacağım? Sorusu mutlaka vardır.

Başta bende tedirgin olsam da 2-3 kez takıp çıkardıktan sonra inanın el alışıyor ve lens takmakta aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil.
Benim gözümde hiçbir batma vs olmadı ama ben her ihtimale karşı yapay bir göz yaşı damlası alıp günde 3-4 kez kullandım.
Bu benim tercihimdi herkes kullanmak zorunda değil tabi ki:) Kullanılmasında fayda var özellikle kuruluğu önlemeye yardımcı oluyor.

Şimdi gelelim benim en ilgi alanım olan hangi göz rengine nasıl göz makyajı yapılır ve lens ile makyaj yapmak nasıl olur sorusuna.
Ben göz makyajımı her zaman lensi taktıktan sonra yapıyorum çünkü lens suyu gözdeki maskarayı, göz kalemini vs akıtma ihtimali var takarken sonuçta suda bekleyen bir ürün lens:)
Eveet şimdi gelelim hangi göz rengine hangi far rengi yakışır:

göz makyaj uygulaması

Göz veya lens renginize göre makyaj tonlamaları

Lensle Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz veya lens renginize göre makyaj tonlamaları;

-Kahverengi gözler:

Kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için, sıcak alt tonu olan farları kullanabilirsin. Toprak tonları, kahve, bakır ve altın tonları göz rengin için ideal renkleridir. Hafif altın ışıltıları olan göz farları, göz rengindeki altın tonunu ortaya çıkarır.
-Mavi gözler
Mavi gözleri belirginleştirmek için, içerisinde gri tonları olan göz farlarına yönelmelisin. Bu soğuk renkler, mavi gözleri sıcak renklerden daha çok vurgular. Grinin tüm tonları göz renginin yoğunlaşarak daha vurgulu olmasını sağlar.

-Ela gözler

Söz konusu göz farında kullanılabilecek renkler olduğunda, ela gözler birçok seçeneğe sahip! Ela gözler yeşil ve kahverenginin bir karışımı gibi oldukları için bu iki göz rengine yakışan göz farı tonlarını seçebilirler. Etkiyi en üst seviyeye çıkarmak için, göz kapaklarına kahverengi göz farı sürüp, göz kapağının tam ortasına altın tonunda göz farı uygulayabilirsin.

Yeşil gözler için far paleti:

-Yeşil gözler

Yeşil gözlere kontrast tondaki, mor, mürdüm tonları daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Koyu bir dumanlı göz makyajı istiyorsan, neredeyse siyah gibi görünen koyu bir mürdüm rengini kullanabilirsiniz.
Bu renklere benim en sevdiğim ve en yakıştırdığım renkleri içeren far paletleri şunlardır:

-Kahve rengi gözler için:

*Revolution Pro Far Paleti Regeneration Paleti.
*Wet n Wild Au Naturel far paleti.

-Mavi Gözler için:

*Nyx ultimate shadow brights far paleti.

*I heart makeup death by chocolate far paleti.

-Ela gözler için far paleti:

*Revolution Pro Far Paleti Regeneration Paleti.

*Nyx – Sugar Trip Squad Far Paleti.

-Yeşil gözler için far paleti:

Şimdi gelelim işin dikkat edilmesi gereken kısımlarına…
Lens taktığım zamanlar dediğim gibi ben göz yaşı damlası da kullanım tercihen. Eğer göz kalemi ve alt kirpiklere de maskara süren biriyseniz benim gibi aman dikkat biraz akma yapabilir bu durumda ise suya dayanıklı ürünler almanız yeterli olacaktır.
Ve lensi benim yaptığım gibi makyaja başlamadan önce takarsanız sonrasında makyajda akma gibi bi durum söz konusu olmaz:)
Ben göz makyajında göz rengine uyabilecek renkler için tavsiyeler verdim ve bu lens renkleri içinde aynı durumdur. Örnek vermek gerekirse eğer Mavi lense mavi göz rengine uyan tonlar yakışacaktır.

Bu anlattıklarım dışında lensleri takarken ellerin temiz olması çok önemli ve lensleri koyduğumuz kutunun temizliği de öyle. Lens kabının içerisine yarıya kadar lens suyu koymak ve lensleri gözden çıkardıktan sonra bu lens suyu eklenen kabın içerisine koymamız gerekecektir ve kaptaki suyu en fazla 2-3 günde bir değiştirmek lensinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
Ben bu anlattığım tüm bilgileri deneyerek ve araştırma yaparak sizler ile paylaştım.
En favorim olan renkleri de sizinle paylaşmak isterim:
Arcobaleno serisinden romantic light blue (bende olan renk bu severek kullanıyorum ve çevremden çok güzel dönüşler aldım.)
Romantic gray ve Romantic green bu 3 renk favorim oldu:)

Eğer yazımı buraya kadar okuduysanız çook çook teşekkür ederim:)
Güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir site.
Görüşmek üzere.

 

Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir