Göz, Kontakt Lensler, Kozmetik Lensler

Kontakt Lens Bakım Rutininizi Basitleştirin

Kontakt lens

Kontakt Lens Bakım Rutininizi Basitleştirin

Kontakt lensler gittiğiniz her yerde gözlük taşıma ihtiyacını azaltır. Ancak bazı insanlar için duyu özgürlüğü, ecza dolabını açtıkları ve kontakt lens bakım ürünleri çığıyla vuruldukları anda biter.

Sık sık yedek lens takıyorsanız, göz enfeksiyonunu önlemek için uygun bakım şarttır, ancak lens bakım ürünü seçeneklerinden ve bunların yarattığı karmaşadan bunalmış hissediyorsanız, yaşam tarzınıza daha uygun olabilecek alternatif lens değiştirme seçenekleri vardır.

Lens Bakımı Alışverişi

Yerel eczanenizdeki göz bakım reyonu muhtemelen baş döndürücü bir lens bakım ürünleri yelpazesi sunar. Çok renkli kutuların hepsi benzer görünebilir, ancak değiller. İşte bulacaklarınız:

  • Tuzlu çözeltiler
  • Günlük temizleyiciler
  • Çok amaçlı çözümler
  • Hidrojen peroksit çözeltisi
  • Protein giderici çözümler

Hangi ürünler sizin için daha uygun? Maalesef kolay bir cevap ve herkese uyan tek bir yaklaşım yok. Ayrıca, ürünlerinizi veya rutininizi asla bir arkadaşınızın tavsiyesine göre değiştirmemelisiniz. Ürün ihtiyaçlarınız kontakt lensinizin türüne ve malzemesine bağlıdır. Bu nedenle her zaman doktorunuzun özel, kişiselleştirilmiş talimatlarını izleyin.

Basit Bir “Çözüm”

Günlük tek kullanımlık kontakt lensler (1 günlük lensler de denir) tek bir günlük kullanım için tasarlanmıştır. Gün boyunca onları takabilir, sonra uyumadan önce çöpe atabilirsiniz. Bu da artık kullanılmış lensleri yıkamak, ovalamak ve saklamak anlamına gelmez.

Günlük tek kullanımlık lenslerle, sadece ilaç dolabınızda daha fazla yer açmakla kalmayacak, proteinlerin ve diğer maddelerin zamanla lens yüzeyinde birikmesini de önleyeceksiniz. Lenslerinizi ne zaman değiştireceğinizle ilgili hatırlatıcıları ortadan kaldırabileceğiniz için takviminiz bile daha az kalabalık görünecek.

Günlük tek kullanımlık malzemelerle yönlendirme her zaman aynıdır. Ayrıca bir gece evden uzaktaysanız, yedek lens seti, solüsyon şişeleri ve diğer lens bakım malzemelerinden çok daha az yer kaplar.

Her Zamankinden Daha Fazla Seçenek

Kontakt lens

Günlük tek kullanımlık malzemeler ilk piyasaya sürüldüğünde, sınırlı malzemelerde mevcuttu ve yalnızca dar bir reçete yelpazesine uyabiliyordu. Neyse ki bu artık doğru değil. Bugün, astigmat ve presbiyopi dahil olmak üzere birçok görme problemini düzeltmek için günlük tek kullanımlık lensler üretilmektedir. Dahası bu lensler artık yüksek oksijen geçirgenliği sunan, berrak ve gözleri destekleyen bir malzeme olan silikon hidrojel kullanılarak üretilmektedir.

İster ilkbahar temizliği yapıyor olun, ister uzun bir kış geçirin, günlük tek kullanımlık silikon hidrojel kontakt lense geçme konusunda doktorunuzla konuşmayı düşünün 🙂

Diğer Blog Yazılarımız;

Kontakt Lens Bakım Rutininizi Basitleştirin

Kontakt Lenslerde Yeni misiniz? İşte En İyi 5 Tavsiyemiz!

Gözleriniz İçin En İyi Yiyecekler

COVID-19’da Kontakt Lens Kullanma Kılavuzu

Göz Renklerinin Farklı Olması

Hypnose Yıllık Renkli Lensler

Göz Bozukluğu Nasıl Anlaşılır, Belirtileri Nelerdir?

Bloğa geri dön

Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir